پرسش و پاسخسؤالات بانوانسؤالات گناهان

استمنا و خودارضایی بانوان ـ جنابت و احتلام بانوان در خواب

پرسش:

سلام من در خواب صحنه‌ای شهوت‌انگیز دیدم و در خواب به‌خاطر دیدن این صحنه شهوت‌انگیز به آلتم فشار آوردم و یک جور خودارضایی کردم بعد بیداری خودم را بررسی نکردم که ببینم رطوبتی خارج شده یا نه به‌خاطر تنبلی که خودم را بررسی نکردم با خود گفتم بعد غسل می‌کنم دیگه اما نزدیک اذان حمام گرم نشد نتونستم غسل کنم آیا غسل واجب شده بود؟ در خواب لذت زیادی بردم به‌خاطر اون صحنه

مرجع تقلید من رهبر هستند

 

نام مرجع تقلید:

مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (حفظه‌الله تعالی)

 

پاسخ:

(نکته: سائل محترم، خانم می‌باشد)

با عرض سلام و ادب؛

اگر زن به اوج لذت جنسی برسد و در آن حال مایعی از او خارج شود جنابت محقق شده و غسل بر او واجب می‌شود و اگر شک کند که به این مرحله رسیده یا نه و یا شک در خروج مایع داشته باشد، غسل واجب نیست. (۱)

شایان‌ذکر است استمنا و خود ارضائی درهرصورت مطلقاً حرام و جزء گناهان کبیره است و در این حکم فرقی بین زن و مرد وجود ندارد. (۲)

برای اطلاع از بعضی مضرّات استمنا و خود ارضائی اینجا را کلیک نمایید.

نکته: شخصی که این عمل شنیع را انجام داده، لازم است برای گذشته استغفار نموده و عزم و تصمیم جدی بر ترک داشته باشد، ان‌شاءالله خداوند گذشته را می‌بخشد.

 

توصیه‌ای از مقام معظم رهبری (حفظه‌الله تعالی) به جوانان در باب ترک گناه و کنترل شهوت و ترک و دوری از استمنا:

خواندن  وجود مانع (مثل آنژیوکت) در بدن و وظیفه فرد (غسل و وضو یا تیمم یا جمع بین آنها)

ممكن است ترک گناهى كه عادت شده، در اول كار، مقدارى مشكل به نظر برسد، اما بايد عواقب خطرناک دنيوى و اخروى آن را مدّنظر داشته باشيد و بدانيد كه با ارتكاب گناه، خودتان را در دنيا و آخرت به هلاكت و بدبختى خواهيد انداخت. و لذا با عزم و اراده‏ اى جدى و با توكل به خداوند متعال و استعانت از درگاه رحمت او، چنين گناهانى را ترک كرده و از ديدن و شنيدن صحنه‌ها و مطالب مفسده‌انگیز و معاشرت با دوستان ناباب هم خوددارى كنيد. مداومت در خواندن قرآن، شركت در مجالس وعظ و خطابه، توسل به اهل‌بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام)، تلاش و جدّيت در تحصيل و كسب علوم و معارف، ورزش مستمر، اشتغال به كار مفيد و هنرهاى سودمندى چون خطاطى، نقاشى، صنعت و… غافل نبودن از ياد مرگ و روز قيامت مى‏ تواند انسان را در اين راه يارى كند و چنانچه ازدواج نكرده ‏ايد سعى كنيد با ازدواجى ساده، کم‌خرج و سالم، دين و جسم خود را از آثار مخرب گناهان، حفظ كنيد. ان‌شاءالله توفيقِ توبه واقعى نصيب شما شود.

 

 

منابع:
(۱) سایت استان‌ها، ویژه نمایندگان مقام معظم رهبری، بخش سؤالات نمایندگی‌ها، شماره استفتاء: ۴۲۴۳۳۰ ـ اجوبة الاستفتائات، ص۳۴، س ۱۷۰ و ۱۷۱
(۲) سایت استان‌ها، ویژه نمایندگان مقام معظم رهبری، بخش سؤالات نمایندگی‌ها، شماره استفتاء: ۳۴۹۰۲۸
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا